Вперше в Україні музичний гурт випустив альбом за кошти слухачів

Український гурт One Planet Orchestra випустив дебютний альбом «Саме той час!», провівши успішний «спільнокошт» на запис платівки.

На краудфандинговій платформі «Bigggidea» слухачі фондували в платівку One Planet Orchestra понад 45 тисяч гривень – це рекорд серед українських музикантів.

За словами засновника та лідера оркестр-бенду Павла Вишебаби, широка підтримка слухачів дозволила записати матеріал на одній з найкращих студій країни – «Na Hati Records».

«Це і є по-справжньому незалежна музика, коли саме слухачі визначають, що варто негайно записати», – коментує він.

Успіх краудфандингу фронтмен гурту пояснює так: «Думаю, більшість аудиторії захопили нові теми, яких ще не було в українській музиці: зміни клімату, глобалізація, права тварин, необхідність екологічного ренесансу. А частині слухачів припали до душі гостросоціальні пісні про війну з Росією, Революцію Гідності та особисті ліричні композиції».

До дебютного альбому «Саме той час!» увійшло 12 самобутніх композицій, які разом складаються в єдину лінію з досконалим сюжетом. Ця збірка, трек за треком, розповідає про нерозривний зв’язок всього живого, про мир, про Землю і про любов на ній. Такими є композиції «Кенія», «Керальці», «Гольфстрім».

Та, безумовно, One Planet Orchestra не лише оспівує, а й провокує суспільство на гострі теми революції («Госпел»), війни («Рушник»), змін клімату («Roots»), звільнення тварин від експлуатації з боку людства («ПРИВІТСВІТ») тощо.

Альбом «Саме той час!» водночас може бути інтерпретований як філософська притча, так і гостросоціальне висловлювання.

Під час запису платівки було використано 21 інструмент. Окрім звичних гітар, клавіш та ударних, ви впізнаєте в альбомі скрипки, альт, трубу, кахон, калімбу, укулеле. Традиційні українські цимбали гармонійно вплітаються, а місцями навмисно прорізають об’ємний звук інструментів.

На пісню «Саме той час» вже знято кліп режисером Олександром Кукушкіним та оператором Денисом Дужніком, в головних ролях – актори Театру ім. Франка, «Чорний квадрат» та Дикого театру. Автори анонсують презентацію відео у квітні цього року.

Довідка: One Planet Orchestra — новий український колектив з авторською музикою для багатьох інструментів, заснований на базі першого веганського кафе в Україні One Planet.

Засновник та ідейний керівник One Planet Orchestra – Павло Вишебаба, родом з Краматорська, посланець з питань толерантності Проекту розвитку ООН в Україні, ініціатор створення зоозахисної та екологічної ГО «Єдина Планета», засновник кафе «One Planet».

Запис, зведення, мастеринг На Хаті рекордз